Ogłoszenia na II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 18 STYCZEŃ 2015

 1. W dniach od 18 stycznia do 25 stycznia 2015 roku będziemy przeżywali Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić.” Uroczyste zakończenie Tygodnia modlitwy nastąpi 25 stycznia w naszym kościele o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego z udziałem księży i ojców z naszego dekanatu i przedstawicieli innych wyznań. Program Tygodnia modlitw znajduje się w gablotach ogłoszeń. W związku z tym, że za tydzień będziemy przeżywali Uroczystość odpustową w naszej parafii będziemy gościli Dyrektora Radia Niepokalanów o. Damiana Karczmara, który będzie głosił kazania odpustowe. Po Mszach świętych wraz z o. Marcinem, który przebywa u nas na czas kolędy, będą zbierali dobrowolne ofiary na potrzeby Radia Niepokalanów. Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego o godz. 18.00 będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów.
 2. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
 3. Trwa wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Niech to będzie czas spotkania, wzajemnego poznawania się i dzielenia się tym co przeżywamy. Na kolędę przygotowujemy stół przykryty białym obrusem, krzyżyk ze świeczkami, wodę święconą. Woda święcona będzie wystawiona w przedsionku kościoła. Jeżeli ktoś nie będzie miał wody święconej, prosimy o poinformowanie kapłana kolędującego by mógł poświęcić wodę. Gromadzimy się całymi rodzinami i prosimy o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny na rok 2015. Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

 

 • 19.01.2015 – Poniedziałek, ulica Lubraniecka numery: 20, 21 i 22
 • 20.01.2015 – Wtorek, ulica Lubraniecka numery od 23 do 42, Portowa i Poprzeczna numery od 4 do 22
 • 21.01.2015 – Środa, ulica Poprzeczna numery od 23 do 41 i ul. Krakusa
 • 22.01.2015 – Czwartek, ulica Obrońców Pokoju numery od 7 do 32c
 • 23.01.2015 – Piątek, ulica Obrońców Pokoju numery od 33 do 45 oraz uzupełnienia kolędy. Uzupełnienia kolędy można zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej i telefonicznie do czwartku 22 stycznia włącznie.

 

Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godz. 16.00. już dzisiaj wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy otworzyli swoje domy i mieszkania za serdeczne przyjęcie. Podsumowanie kolędy odbędzie się w niedzielę 1 lutego.

 1. Kancelaria parafialna w czasie kolędy czynna we wtorki i czwartki w godzinach od 11.00 do 12.00.
 2. Zapraszamy do parafialnego kiosku: książki, zioła o. Klimuszki, prasa katolicka: Gość Niedzielny – płyta CD z filmem o św. Teresie z Avila, o katolikach na Filipinach przygotowujących się na spotkanie z papieżem Franciszkiem.
 3. Pod chórem są wyłożone ulotki Fundacji Radia Niepokalanów pod hasłem „POMÓŻ KONTYNUOWAĆ DZIEŁO O. MAKSYMILIANA”. Poprzez przekazanie 1% podatku możemy wspomóc funkcjonowanie i rozwój franciszkańskiej rozgłośni radiowej.
 4. Pod chórem są wyłożone koperty, w których możemy składać ofiary na ogrzewanie kościoła i na cele budowlane. Prosimy o podpisywanie kopert, by móc później wyrazić wdzięczność ofiarodawcom. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Informacja dotycząca strony internetowej naszej parafii. Z przyczyn od nas niezależnych przestał działać serwer na którym była umieszczona nasza strona. Wszystko co było umieszczane przez ponad 10 lat istnienia strony jest nie do odzyskania. Trwają prace nad nową stroną. Adres nowej strony: www.elblag.franciszkanie.pl