III NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ŚW. PAWŁA APOSTOŁA 25 STYCZEŃ 2015

  1. W dniu dzisiejszym kończymy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: Daj mi pić.” Uroczyste zakończenie Tygodnia modlitwy nastąpi w naszym kościele o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego z udziałem księży i ojców z naszego dekanatu i przedstawicieli innych wyznań.
  2. Także dzisiaj przezywamy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Gościmy Dyrektora Radia Niepokalanów o. Damiana Karczmara, który głosi kazania odpustowe. Po Mszach świętych wraz z o. Marcinem, który przebywał u nas na czas kolędy, będą zbierali dobrowolne ofiary na potrzeby Radia Niepokalanów. Uroczysta Suma odpustowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jacka Jezierskiego o godz. 18.00 będzie transmitowana przez Radio Niepokalanów.
  3. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
  4. Odpowiadając na apel organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie w naszej Parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i  elektronicznego – RTV i AGD w dniach: poniedziałek, wtorek, środa w godz. od 10.00 do 16.00. Sprzęt przywozimy na podwórko klasztorne.
  5. Zapraszamy do parafialnego kiosku: książki, zioła o. Klimuszki, prasa katolicka: Gość Niedzielny – relacja z wizyty papieża Franciszka na Filipinach oraz mały Gość Niedzielny z płytą Arki Noego.
  6. Pod chórem są wyłożone ulotki Fundacji Radia Niepokalanów pod hasłem „POMÓŻ KONTYNUOWAĆ DZIEŁO O. MAKSYMILIANA”. Poprzez przekazanie 1% podatku możemy wspomóc funkcjonowanie i rozwój franciszkańskiej rozgłośni radiowej.
  7. Pod chórem są wyłożone koperty, w których możemy składać ofiary na ogrzewanie kościoła i na cele budowlane. Prosimy o podpisywanie kopert, by móc później wyrazić wdzięczność ofiarodawcom. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne do Domu Ojca odeszła śp. Janina Trafkin, lat 89 z ul. Robotniczej. Dobry Jezu a nasz Panie…