IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1 LUTY 2015

  1. W naszym województwie trwają ferie zimowe dzieci i młodzieży. Wszystkim, którzy przybyli do naszego miasta oraz tym, którzy wyjeżdżają poza Elbląg życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do swoich domów.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Różańcowe i zmianę tajemnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W dniu jutrzejszym Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ten dzień w Kościele powszechnym jest obchodzony jako dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Bogu za wszystkie osoby, które poprzez profesję Rad Ewangelicznych naśladują Jezusa Chrystusa. Prosimy także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zwłaszcza do naszego Franciszkańskiego Zakonu. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej mszy świętej. Taca z 2 lutego przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej Diecezji.
  4. Z radością informujemy, że została już uruchomiona nowa strona internetowa naszej parafii. Z czasem będzie się ona wypełniała różnymi informacjami, obecnie są tylko te konieczne i najważniejsze informacje. Adres strony: elblag.franciszkanie.pl. Pod chórem w koszyku są wyłożone karteczki z adresem nowej strony internetowej.
  5. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
  6. Zapraszamy do parafialnego kiosku: książki, zioła o. Klimuszki, prasa katolicka: Gość Niedzielny – płyta DVD z kolejnymi odcinkami filmu o św. Teresie z Avila oraz Rycerz Niepokalanej.
  7. Pod chórem są wyłożone koperty, w których możemy składać ofiary na ogrzewanie kościoła i na cele budowlane. Prosimy o podpisywanie kopert, by móc później wyrazić wdzięczność ofiarodawcom. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. W dniach 21 – 22 luty 2015 w kościele Bożego Ciała w Elblągu odbędzie się Weekendowy Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy osoby, które w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa. Liczba miejsc jest ograniczona. Na kurs trzeba się zapisać. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialne do Domu Ojca odeszły śp. Cecylia Jeziorek, lat 85 z ul. Brzeskiej i Ewa Łasikiewicz, lat 61 z ul. Obrońców Pokoju. Dobry Jezu a nasz Panie…