I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 LUTY 2015

  1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
  2. Ofiary na kwiaty podczas Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy można składać do skarbonki przy wystawionym do adoracji Krzyżu oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  3. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
  4. Zapraszamy do zbierania jałmużny postnej, która złożymy w procesji ofiarniczej podczas mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Po mszach świętych ministranci będą rozdawali skarbonki Caritas na jałmużnę oraz będą rozprowadzali Gościa Niedzielnego, w którym między innymi: Co czuje matka, patrząc na śmierć swojego syna, o najstarszym biskupie w Chinach, który połowę swego życia spędził w więzieniu. Jedną z form jałmużny jest dzielenie się rzeczami materialnymi, przed ołtarzem św. Antoniego będzie ustawiony kosz do którego będziemy mogli składać trwałe produkty spożywcze. Złożone artykuły spożywcze trafią do ubogich naszej parafii przed świętami Wielkiej Nocy.
  5. Pod chórem są wyłożone koperty, w których możemy składać ofiary na ogrzewanie kościoła i na cele budowlane. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Przy naszej parafii organizujemy rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Rozpoczęcie rekolekcji Eucharystią w czwartek 5 marca. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń.
  7. W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w Elblągu odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzi o. John Bashabora. Zapisy na rekolekcje są przyjmowane w dniach od 16 do 28 lutego 2015 w salce przy Katedrze św. Mikołaja w Elblągu, w godz. od 16.00 do 20.00 oraz poprzez stronę internetową. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotach ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.
  8. W przyszłą niedziele po Mszach świętych odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar na misje pod hasłem „Dzieciom Afryki”.