III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 MARZEC 2015

  1. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
  2. Od wczorajszego dnia w naszym klasztorze trwa wizytacja O. Prowincjała. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 wszystkich odpowiedzialnych grup działających przy naszej parafii na spotkanie z O. Prowincjałem. Także we środę o godz. 18.45 odbędzie się spotkanie wszystkich odpowiedzialnych grup duszpasterskich, którego tematem będzie Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy.
  3. Zapraszamy do parafialnego sklepiku: kartki świąteczne, świece na świąteczny stół, książki i prasa katolicka, Gość Niedzielny.
  4. Ofiary na kwiaty podczas Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy można składać do skarbonki przy wystawionym do adoracji Krzyżu oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
  6. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Nowenna do św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. Przy naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, zapraszamy we czwartek na Mszę świętą  na godz. 18.00 a po Mszy na kolejne spotkanie rekolekcyjne. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń.
  8. W nocy z 27 na 28 marca rozpocznie się w Elblągu – jedyna w całym województwie –  Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to ekstremalne wyzwanie dla ekstremalnych osób, ponieważ do przejścia jest 38 km po polach, lasach, wzdłuż Zalewu Wiślanego aż do Archikatedry we Fromborku. EDK rozpoczyna się Mszą św. o 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie) ul. Częstochowska 28. Od Środy Popielcowej (18 lutego) można zgłaszać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową w parafii św. br. Alberta.  Szczegółowe informacje znajduję się na plakatach

 

 • W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszły: śp. Helena Mystkowska, lat 78 z ul. Matejki i sp. Zuzanna Zielińska, lat 85 z ul. Okrzei. Dobry Jezu a nasz Panie…