IV Niedziela Wielkiego Postu 15 marzec 2015

IV Niedziela Wielkiego Postu

15 marzec 2015

  1. Dzisiaj obchodzimy IV niedzielę Wielkiego Postu – niedzielę laetare – radujcie się. Radość wypływa z faktu zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
  2. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 – Drogę Krzyżową poprowadzi wspólnota Żywego Różańca i dla młodzieży o godz. 19.00 – prowadzona będzie przez ministrantów.
  3. Zapraszamy do parafialnego sklepiku: kartki świąteczne, świece na świąteczny stół, zioła o. Andrzeja Klimuszki, różańce, tauki, książki i prasa katolicka, Gość Niedzielny: dodatek specjalny z tweedami papieża Franciszka w drugą rocznicę jego wyboru, o tragicznej historii Asyryjczyków, którzy zbudowali biblijną Niniwę, potem pierwsze kościoły i klasztory a dziś giną na oczach świata.
  4. Ofiary na kwiaty podczas Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy można składać do skarbonki przy wystawionym do adoracji Krzyżu oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej.
  5. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na Krąg Biblijny do sali pod kancelarią.
  6. We czwartek 19 marca będziemy obchodzili Uroczystość Św. Józefa, oblubieńca NMP. Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.
  7. Przy naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym, zapraszamy we czwartek na godz. 19.00 na kolejne spotkanie rekolekcyjne. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach w gablotach ogłoszeń.
  8. W nocy z 27 na 28 marca rozpocznie się w Elblągu – jedyna w całym województwie – Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to ekstremalne wyzwanie dla ekstremalnych osób, ponieważ do przejścia jest 38 km po polach, lasach, wzdłuż Zalewu Wiślanego aż do Archikatedry we Fromborku. EDK rozpoczyna się Mszą św. o 20.00 w kościele św. Brata Alberta (Salwatorianie) ul. Częstochowska 28. Od Środy Popielcowej (18 lutego) można zgłaszać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową w parafii św. br. Alberta.  Szczegółowe informacje znajduję się na plakatach.
  9. W najbliższą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Roman Zioła – kustosz sanktuarium sw. Jakuba w Lęborku.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli: śp. Zygmunt Wojciechowicz, lat 69 z ul. Pokornej i śp. Kazimierz Smoliński, lat 86 z ul. Lubranieckiej. Dobry Jezu a nasz Panie…