V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 MARZEC 2015

  1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Roman Zioła z Lęborka. Msze święte z kazaniami dla wszystkich dzisiaj na każdej Mszy świętej oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź rekolekcyjna od poniedziałku do środy 30 minut przed Mszą świętą. Od poniedziałku do środy będą trwały także rekolekcje dla uczniów z gimnazjum, które poprowadzi o. Robert Twardokus z Gdańska. Młodzież zapraszamy także na spotkanie rekolekcyjne do domu parafialnego od poniedziałku do środy o godz. 19.00. We środę na zakończenie rekolekcji w darach złożymy produkty żywnościowe z których będą zrobione paczki dla ubogich z naszej parafii. Zachęcamy wiernych do podzielenia się owocem pracy swoich rąk. Ofiary złożone na tacę w poniedziałek przeznaczamy na duszpasterstwo powołaniowe, które prowadzi o. Robert, natomiast ofiary złożone we wtorek i środę przeznaczamy na potrzeby klasztoru w Lęborku w którym gwardianem i proboszczem jest o. Roman.
  2. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz. 19.00.
  3. Dzisiaj o godz. 30 w salce domu parafialnego odbędzie się spotkanie Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich członków MI oraz chętnych, którzy pragną poznać poznawać dzieło o. Maksymiliana Kolbe.
  4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku: kartki świąteczne, świece na świąteczny stół, zioła o. Andrzeja Klimuszki, różańce, tauki, książki i prasa katolicka, Gość Niedzielny: reportaż z Mariupola na Ukrainie o wielkiej roli tamtejszych chrześcijan oraz o tym jak umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom.
  5. We środę 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Z tej racji członkowie Akcji Katolickiej zorganizowali wystawę o ochronie życia i po Mszach świętych będą rozdawali dla chętnych deklaracje „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”. Do tej duchowej adopcji będzie można przystąpić na zakończenie rekolekcji podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
  6. W przyszłą niedziele po Mszach świętych odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  7. Za tydzień będziemy obchodzili niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową, którą rozpoczniemy obchód Wielkiego Tygodnia. Poprzez poświęcenie palm, wysłuchanie opisu Męki Pańskiej wchodzimy w to największe i najważniejsze wydarzenie zbawcze: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Poświęcenie palm odbędzie się na wszystkich Mszach świętych. Uroczysta procesja z palmami odbędzie się na Mszy świętej o godz. 10.30 – liturgię rozpoczniemy na placu przed klasztorem, następnie w procesji udamy się do świątyni na dalszą część liturgii. W przyszła niedzielę spowiedź 30 minut przed każdą Mszą świętą.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli: śp. Halina Cegielska, lat 85 z ul. Lubranieckiej, śp. Irena Zawodniak, lat 85 z ul. Lubranieckiej i śp. Jerzy Cherek lat 77 z ul. Konopnickiej. Dobry Jezu a nasz Panie…