Niedziela Męki Pańskiej 29 marzec 2015

 1. Liturgią Niedzieli Męki Pańskiej wchodzimy w Wielki Tydzień. Poprzez poświęcenie palm i słuchanie opisu Męki Pańskiej wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i wyrażamy naszą gotowość na przyjęcie daru odkupienia od naszego Zbawiciela. Poświęcenie palm dzisiaj na wszystkich Mszach świętych. Spowiedź dzisiaj pół godziny przed każda Mszą świętą. Także dzisiaj zapraszamy na godz. 17.00 na ostatnie w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych odbędzie się zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek na kwiaty do Ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystrój naszego kościoła podczas świat Wielkiej Nocy.
 3. Zapraszamy do parafialnego sklepiku: kartki świąteczne, świece na świąteczny stół, zioła o. Andrzeja Klimuszki, różańce, tauki, książki i prasa katolicka, Gość Niedzielny z filmem „Pasja” na płycie.
 4. W najbliższy poniedziałek i wtorek po Mszy wieczornej odbędą się próby służby liturgicznej na liturgię Wielkiego Czwartku i Piątku. Zapraszamy wszystkich ministrantów starszych, młodszych i seniorów.
 5. W poniedziałek po godz. 15:00 młodzież z wolontariatu będzie roznosiła paczki dla osób potrzebujących na terenie naszej parafii. Pozostała część darów będzie rozdawana we wtorek o godz. 15.00. Osoby przychodzące po dary będą weryfikowane w kancelarii parafialnej.
 6. We wtorek od godz.00 odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 7. We środę 1 kwietnia o godz. 19.00 rozpocznie się przy kościele NMP Królowej Polski Elbląska Droga Krzyżowa. Nasza parafia poniesie Krzyż od stacji IX do X. Prosimy mężczyzn aby po ogłoszeni przez prowadzących podeszli i przejęli Krzyż.
 8. Osoby posiadające w swoich ogródkach lub działkach bukszpan są proszone o przyniesienie obciętych gałązek do środy włącznie.
 9. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorek od godz. 16.00 do 17.30.
 10. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa rano od godz. 7.40, wieczorem od godz. 17.00 do 18.30. W Wielki Czwartek od godz. 8.00 do godz. 10.00 i w Wielką Sobotę – tylko dla przyjezdnych od godz. 8.00 do 10.00. W czasie świąt nie spowiadamy.
 11. We Czwartek 2 kwietnia liturgią Mszy Wieczerzy Pańskiej z procesją ofiarniczą wszystkich wiernych i obrzędem umycia nóg o godz. 18.00 rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Podczas Mszy świętej złożymy w procesji ofiarniczej jałmużnę postną oraz skarbonki Caritas – wszelkie złożone ofiary podczas procesji będą przeznaczone dla ubogich i na obiady dla dzieci w gimnazjum na terenie naszej parafii. Na zakończenie liturgii po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji „Ciemnicy” zostanie pobłogosławiony chleb, który zabierzemy do swoich domów. Tym chlebem w gronie rodzinnym będziemy się dzielili podczas kolacji. Adoracja do godz. 22.00 zakończona wspólną kompletą.
 12. W Wielki Piątek 3 kwietnia, Kościół nie sprawuje Eucharystii, w centrum będzie Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Przez cały dzień trwamy na adoracji i celebrowaniu Liturgii Godzin. Zapraszamy na jutrznię z katechezą paschalną o godz. 8.30, modlitwę w ciągu dnia o godz. 12.00 i godzinę czytań o godz. 15.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Po Liturgii Męki Pańskiej będzie tradycyjna zbiórka ofiar na Bazylikę Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji „Grobu Pańskiego” będzie adoracja do godz. 22.00 zakończona kompleta.
 13. Wielką Sobotę 4 kwietnia rozpoczniemy wspólną liturgią godzin – Jutrznią z katechezą paschalną o godz. 8.30, o godz. 12.00 modlitwa w ciągu dnia, o godz. 15.00 Nieszpory z godziną czytań. Od godz. 16.00 do 22.00 kościół będzie zamknięty w celu przygotowania do Liturgii Wielkiej Nocy. Uroczysta liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 22.00 na placu przed kościołem poświęceniem ognia. Dalszy ciąg liturgii wraz z chrztami odbędzie się w kościele. Liturgia zostanie zakończona procesją rezurekcyjną. Na liturgię Wielkiej Nocy przynosimy świece. Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w Izbie Pamięci o. Andrzeja Klimuszki od godz. 9.00 do godz. 16.30.
 14. W Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 5.30 jutrznia, procesja Eucharystyczna i o godz. 6.00 Msza Święta Rezurekcyjna. Dalszy porządek Mszy świętych o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 16.00 i 18.00. O godz. 17.00 uroczyste Nieszpory Chrzcielne kończące Święte Triduum Paschalne. Po nieszporach agapa w Sali kolumnowej Domu Parafialnego.
 15. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odszedł: śp. Wojciech Pałczyński, lat 47 z ul. Obrońców Pokoju. Dobry Jezu a nasz Panie…