NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA 5 KWIETNIA 2015

W Święta Wielkiej Nocy stajemy przed największą tajemnicą miłości Boga do człowieka, przed tajemnicą odkupienia. Jezus Chrystus niech nas wiedzie drogą wyzwolenia z ciemności do nowego światła, światła, które zajaśniało w momencie zmartwychwstania. Niech to światło ogarnia każdego z nas, abyśmy się stawali coraz pełniej Jego nowym kapłaństwem i ludem wybranym. Moc i Duch Chrystusa Zmartwychwstałego niech prowadzi wszystkich naszych Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów.

Pod chórem na stoliku są wyłożone życzenia dla wiernych, które można zabrać do swoich domów, zwłaszcza do osób chorych, cierpiących, które nie mogą wychodzić ze swoich domów.

  1. W tym tak uroczystym dniu, pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w prace przygotowawcze do Triduum Paschalnego. Dziękujemy ministrantom, Chórowi, paniom sprzątającym kościół, wspólnotom, Państwowej Straży Pożarnej z ul. Browarnej oraz wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i wystrój kościoła na święta. Dziękujemy panu Włodzimierzowi za fotorelację z liturgii Triduum Paschalnego i za prowadzenie naszej strony parafialnej.
  2. Dzisiaj zapraszamy na godz. 17.00 na Uroczyste Nieszpory Chrzcielne kończące Święte Triduum Paschalne.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Taca w tym dniu tradycyjnie przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. W poniedziałek po Mszach Świętych br. Kamil będzie rozprowadzał seminaryjne pismo „Nasze Życie”, ofiary za pismo są przeznaczone na potrzeby Łagiewnickiego Seminarium.
  4. Podczas Oktawy Wielkiej Nocy, każdy dzień ma rangę uroczystości, w związku z tym w piątek nie ma postu.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli klerycki zespół „Pokój i Dobro” z naszego WSD z Łodzi – Łagiewnik. Bracia klerycy będą grali na wszystkich Mszach Świętych. Także w niedzielę Miłosierdzia na Mszach świętych usłyszymy świadectwa braci ze Wspólnot Neokatechumenalnych z zaproszeniem na katechezy.
  6. Wzorem lat ubiegłych Droga Neokatechumenalna organizuje na całym świecie ewangelizację na placach. Przez pięć niedziel okresu wielkanocnego, od 12 kwietnia do 10 maja, odbędą się spotkania ewangelizacyjne. W Elblągu spotkania będą miały miejsce na Placu przy katedrze w godz. 15.30 – 17.30. Zachęcamy do włączenia się w tę manifestację wiary. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  7. W przyszłą niedzielę o godz.00 odbędzie się nabożeństwo Różańcowe i zmiana tajemnic. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli: śp. Władysława Skrzypczyk, lat 85 z ul. Płk. Dąbka, śp. Stanisława Brzezik, lat 79 z ul. Browarnej, śp. Eugenia Elżbieta Leśnikowska, lat 71 i śp. Stanisław Zawada, lat 47 z ul. Poprzecznej. Dobry Jezu a nasz Panie…