II NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 KWIETNIA 2015

  1. Dzisiejsza niedziela kończąca Oktawę Wielkiej Nocy jest obchodzona w Kościele jako Święto Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy Bogu za orędzie nadziei dla całego świata, przekazane przez św. Siostrę Faustynę i rozpowszechnione przez św. Jana Pawła II. Miłosierdzie Boga stało się bliższe człowiekowi poprzez tajemnicę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
  2. Witamy w naszej parafii klerycki zespół „Pokój i dobro” wraz o. Grzegorzem Kordkiem – ojcem duchownym w naszym WSD w Łodzi – Łagiewnikach. Klerycy grają i śpiewają na wszystkich mszach świętych. O godz. 14.30 w kościele odbędzie się koncert zespołu, na który wszystkich serdecznie zapraszamy. Po Mszach świętych przed kościołem można będzie zakupić płyty zespołu i złożyć ofiarę na seminarium.
  3. Wsłuchując się w świadectwa katechistów z Drogi Neokatechumenalnej jesteśmy zaproszeni na katechezy nowej ewangelizacji w poniedziałki i czwartki na godz. 19.00 do naszego kościoła.
  4. Wzorem lat ubiegłych Droga Neokatechumenalna organizuje na całym świecie ewangelizację na placach. Przez pięć niedziel okresu wielkanocnego, od 12 kwietnia do 10 maja, odbędą się spotkania ewangelizacyjne. W Elblągu spotkania będą miały miejsce na Placu przy katedrze w godz. 15.30 – 17.30. Zachęcamy do włączenia się w tę manifestację wiary. Szczegóły na plakacie w gablocie z ogłoszeniami.
  5. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na nabożeństwo Różańcowe i zmianę tajemnic.
  6. Księża Pijarzy zapraszają kandydatów i rodziców do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu. Na stoliku pod chórem są wyłożone foldery informacyjne do których zapraszamy zainteresowanych.
  7. Zapraszamy do parafialnego sklepiku, w którym są do nabycia: zioła o. Andrzeja Klimuszki, różańce, tauki, książki i prasa katolicka.
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty do Domu Ojca odeszli: śp. Adam Gbel, lat 81 z ul. Brzeskiej i śp. Waldemar Krych, lat 62 z ul. Topolowej. Dobry Jezu a nasz Panie…