Odpust – święto parafii św. Pawła Apostoła

25 stycznia jest obchodzone święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, patrona naszej parafii. Z racji duszpasterskich przenosimy je na poprzedzającą niedzielę czyli na 21 stycznia – tak wypadło w tym roku.

Dzisiejsze święto parafii miało szczególny wymiar, było połączone z wprowadzeniem relikwii św. o. Maksymiliana Marii Kolbe do naszego kościoła – relikwie pochodzą w włosów z brody świętego męczennika.

Kazania odpustowe przez cała niedzielę głosi o. Radosław Tomczak z Niepokalanowskiej rozgłośni Radia Niepokalanów, której inicjatorem był święty Maksymilian. Ta duchowa łączność naszej parafii i klasztoru z Niepokalanowem jest ciągle podtrzymywana od kilku lat poprzez obecność Wspólbraci pracujących w Radiu Niepokalanów na naszych świętach parafialnych.

Suma odpustowa została odprawiona o godz. 12.00 i wtedy też zostały wprowadzone relikwie św. Maksymiliana. Mszy tej przewodniczył, pochodzący z naszej parafii a obecnie pracujący w Gdańsku o. Leszek Łuczkanin wraz z księżmi z dekanatu na czele z ks. Dziekanem i ks. Wikariuszem Generalnym Diecezji Elbląskiej.

Niech wstawiennictwo patrona naszej parafii św. Pawła i św. Maksymiliana wyjedna potrzebne łaski wszystkim naszym parafianom, gościom i dobrodziejom do bycia coraz bardziej zaangażowanymi w ewangelizację i dawanie świadectwa, że jesteśmy uczniami Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy do galerii zdjęć