Rycerstwo Niepokalanej

Rycerstwo Niepokalanej

  Rycerstwo Niepokalanej– założył w Rzymie 16 października 1917r. franciszkanin św. Maksymilian Maria Kolbe jako maryjno- apostolski ruch w Kościele. Bezpośrednim motywem i okazją do założenia Rycerstwa była obrona Kościoła przed nasilającymi się atakami ówczesnej masonerii. Dnia 17 października 1997r. ( w 80 rocznicę powstania) zostało zatwierdzone przez Watykan jako publiczne międzynarodowe stowarzyszenie wiernych. Centrum Narodowe Rycerstwa znajduje się w Niepokalanowie. 

              Przy parafii św. Pawła w Elblągu Rycerstwo Niepokalanej działa od 1979roku. Formacja nasza koncentruje się przede wszystkim na tajemnicy Niepokalanego Poczęcia Maryi w duchu założyciela Rycerstwa – św. Maksymiliana. Jego członkowie ofiarują siebie Maryi na własność ( codzienne oddawanie się w akcie oddania, noszą Cudowny Medalik i nieustannie dbają o rozwój swojej duchowości). Podejmują działania apostolskie zmierzające do nawrócenia grzeszników, nieprzyjaciół Kościoła i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. Spotkania modlitewno- formacyjne odbywają się w 3 niedzielę każdego miesiąca. Rycerstwo prowadzi różne formy modlitwy osobistej i wspólnotowej. W każdą środę bierzemy czynny udział w Mszy św. o godz. 18:00. Odmawiamy nowennę za wstawiennictwem św. Maksymiliana i dziesiątkę różańca za Ojczyznę. Wspólnota uczestniczy w dniach skupienia i rekolekcjach organizowanych w Ostródzie i Niepokalanowie. Asystentem wspólnoty jest o. Grzegorz Piśko

            Pragnący z Niepokalaną nieść Jezusa jako źródło nadziei dla każdego człowieka, bo jak podział św. Maksymilian „Kto kocha Niepokalaną ofiarnie, ten się zbawi, uświęci i innym do uświęcenia dopomoże” zapraszamy na spotkania Rycerstwa Niepokalanej.

Skills

Posted on

20 stycznia 2015

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *