Ogłoszenia

X Niedziela Zwykła, 11.06.2023

  1. W sklepiku parafialnym są do nabycia: dewocjonalia, tanie książki i Gość Niedzielny. W Gościu Niedzielnym między innymi: o Modlitwie Pańskiej „Ojcze nasz”; świadectwa świętych, którzy pokochali Najświętszy Sakrament; o Ruchu „Światło – Życie” i oddaniu Niepokalanej; o wyjazdach dzieci na wakacje i relacja ze spotkania młodych w Lednicy.
  2. Nabożeństwa ku czci NSPJ w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie o godz. 17.30. W oktawie Bożego Ciała, procesja eucharystyczna w czasie nabożeństwa czerwcowego. We czwartek na zakończenie oktawy po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się poświęcenie wianków i ziół.
  3. We wtorek, 12 czerwca, święto Świętego Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła. Na mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie lilii ku czci św. Antoniego. W lilie zaopatrujemy się we własnym zakresie.
  4. W piątek, 16 czerwca, Uroczystość NSPJ, msze święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Podczas nabożeństwa czerwcowego procesja eucharystyczna. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 17 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  5. Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas drugich, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 18 czerwca na mszy o godz. 12.00.
  6. W przyszła niedzielę, po mszach świętych, nasi ministranci będą zbierali dobrowolne ofiary do puszek na wakacyjny wyjazd. Zachęcamy do wsparcia wszystkich naszych parafian, gości i darczyńców.
  7. Świetlica Stowarzyszenia Inicjatorów Społecznych Przyjazny Krąg działająca przy naszej Parafii, serdecznie zaprasza wszystkich wiernych na Międzypokoleniowy Dzień Rodziny który odbędzie się w  sobotę 17 czerwca w godz. 11.00 -14.00. Czekamy na Państwa w świetlicy dla dzieci przy ul. Obrońców Pokoju 9 z kawiarenką, grillem, animacjami dla dzieci i rodziców, loteryjką fantową, muzyką i dobrymi humorami. Wszystkich  zapraszamy najserdeczniej i prosimy o modlitwę.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach i przeżyciu procesji Bożego Ciała. Gorące podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych i bierzmowanej młodzieży za dar ołtarza – nowy gong, który oznajmia nam moment przeistoczenia podczas Eucharystii. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych oraz ministrantów za wspólne spotkania w klasztornym ogrodzie.
  9. W minionym tygodniu z naszej parafii do Domu Ojca odeszła śp. Genowefa Traskowska, lat 95 z ul. Płk. Dąbka. Dobry Jezu a nasz Panie…